Az aktív zenehallgatás, éneklés jótékony hatással van a testi, lelki folyamatokra. Érzelmeket hoz létre, boldogsághormont szabadít fel, dinamikussá tesz, vagy lecsendesít. A befogadást, a keletkezett érzelmek kezelését meg kell tanulni és ehhez semmi másra nincs szükség, csak, hogy létrejöjjön a szituáció, amikor a zenéé a főszerep.
29 évig dolgoztam pedagógusként. A zenei nevelést kiemelt fontosságúnak tartva mindvégig elsődleges célom volt a gyermekek élményhez juttatása. A gyerekkoncerteken, foglalkozásokon a meghitt, dinamikus és interaktív részek váltják egymást, melyekben a kicsik mellett gyakran a szülők is részt vesznek.
Ölbéli játékok. Így nevezik, amikor valóban az ölünkben tartjuk gyermekünket és ringatva, ritmikus mozgásokkal, játékos huncutságokkal fűszerezve mondókázunk, énekelünk. A foglalkozás során vezetlek benneteket, mondom, mutatom a mozdulatokat, közben együtt verselünk, énekelünk. Időnként egy-egy hangszer is előkerül.
Az óvodások műsorában mondókák, gyermekdalok, énekelt versek és saját dalok is megszólalnak. Természetesen egy kis ritmikai játék és a közös éneklés mindig helyet kap.
A műsorban a mondókák, a gyermekdalok, és az énekelt versek között megtalálhatók az iskolában tanult dalok is, lehetőséget nyújtva, hogy a gyermekek átadják magukat a közös éneklés örömének és számtalan pozitív élettani hatásának.